بادگیران

 • outdoor101
 • outdoor41
 • 041
 • outdoor91
 • outdoor81
 • outdoor61
 • ramadan1
 • outdoor11
 • outdoor21

Place Category: Feature و Restaurants

Profile
Profile
Photos
Map
Reviews
Related Listing
 •  

   

   

  بزرگترین مجتمع پذیرایی و گردشگری جنوب کشور

  ضمن تقدیم گرم ترین سلام ها و صمیمانه ترین سپاس ها ،از این که وقت گرانبهایتان را صرف بازدید از سایت مجتمع پذیرایی ،گردشگری و توریستی بادگیران نموده اید ،سپاسگزاریم. افتخار ما میزبانی از تمامی همشهریان عزیز و خونگرم استان هرمزگان و نیز هموطنان گرانقدر سراسر ایـــران زمین ونیز پذیرایی از مدیران ارشد کشوری و سازمانی در برگزاری مراسم ، میهمانی ها و گردهمایی ها می باشد. امید است این سایت برای تبادل نظرات و رهنمودهای شما هموطنان عزیز داخل و خارج از کشور و نیز میهمانان خارجی زبان که برای نخستین بار به ایران سربلند و خط جنوب سفر می کنند ، پل ارتباطی مناسبی باشد تا با استفاده از این ارتباط صمیمی بتوانیم کیفیت خدمات خود را روز به روز افزایش دهیم، زیرا این مجتمع برای فراهم

  درباره بادگیران

  مجتمع گردشگری بادگیران در زمینی به مساحت یک هکتار بنا شده، تاریخ شروع پروژه مرداد ۱۳۹۲ و تاریخ اتمام اسفند ۱۳۹۲ می باشد که در این فضای گسترده، سه منطقه حول سه محور جانمایی و طراحی شده , که در هر منطقه از سمبل ها و نشانه های ویژه ای نظیر صخره و آبشار ،چرخ آسیاب آبی ،چراغ فانوس دریایی و آبشار سطل وارونه در جای جای آن به چشم میخورد. در سرتاسر مجموعه آب نماهای زیبا همراه با فواره های متعدد،فضاهای ارتباطی بین آلاچیق ها را در طول شب ، در دریایی از نور و ترنم صدای آب پر می کند . نخل های سربلند و سرســـــبز در میان بادگیرهای قدیمی خودنمایی کرده و گرداگرد مجموعه را در بر می گیرد. در کنار این همه زیبایی علاوه بر امکانات موجود ، تعداد ۵۸ آلاچیق با ظرفیت های پذیـــــرش مختلف و ۱۴ بادگیر ، با الهام از هنر معماری بومی و سنتی اقلیم هرمزگان ساخته شده است، در کنار این سنت گرایی از آخرین تکنولوژی روز بهره گرفته تا نیاز خدمات مهمانداری را با ضریب کیفیت و سرعت بالا به مشتریان خود عرضه نماید. بنا به گفته جناب آقای مهندس مهدی عزیزی ، طراح و مدیر تیم اجرایی پروژه ، ایده طراحـــی، نوآوری و مزایای پروژه شامل : ترکیب فضای سنتی و بومی جنوب با معماری مدرن، الهام بــخش اولیه این پروژه بوده که از تناسب هندسی مناسبی برخوردار است. آبنماها، فضای سبز و راهرو ها بصورت منحنی با ایجاد رمپ ملایم جهت تردد ایده آل، حتی برای معلولین پیش بینی شده است.فضا سازی به گونه ای طراحی شده که حس کنجکاوی در ذهن بازدیدکنندگان را نشانه میـــرود. با ترکیب طراحی قامت بادگیر جنوب و تاج بادگیر شهر باستانی یزد،  تلفیـــــقی از هنر معماری کویری را به رخ می کشد ، طوری که حس دلنشینی در فضایی قدیمی ، بومی، بــــکر و زیبـــــا را بـــه مخاطبین منتقل می کند. طراحی فرم آلاچیق ها الهام گرفته از کپرهای گلی جنوب به شکل پست مدرن با ظرفیت ۶ الی ۲۰ نفره و مجهز به کولر که بصورتی زیبا در آنها طراحی و تعبیه شده ، کاملا نوآورانه و زیباست که مناسب فصول مختلف سرد و گرم انجام گرفته است. آشپزخانه در مرکز قرار گرفته تا از نظر دسترسی و سرویس به تمام نقاط مجموعه راحت تر انجام پذیر باشد. در سیستم روشنایی مجموعه کوشش شده که بهترین هاله های نوری در محوطه و فضاهای مختلف ایجاد شود تا بازدید کنندگان نهایت لذت را در شب ببرند.
   

  تاریخچه سال ۱۳۹۳

  ردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

  جاذبه های سمبلیک بادگیران

  طراحان ، کار آفرینان و معماران مجتمع بزرگ بادگیران ، در پروسه ساخت و ساز ، نه تنها به گسترش طبیعت سرسبز ، آب نما ها ، فواره ها و آبشارها پرداخته اند ، بلکه با الهام از سنت و مدرنیته ترکیبی بوجود آورده اند که در جای جای محوطه ، سازه های سمبلیکی ایجاد تا بازدید کنندگان خود را در فضائی بکر ، سنتی و متفاوت قرار دهند. * بادگیرها که دور تا دور مجتمع را فرا گرفته اند ، از سازه های کویری استان یزد الهام گرفته و مجتمع تحت تاثیر آن ، نامگذاری شده است. بادگیر روش نوآورانه سنتی ایرانی است که با استفاده از برج های کوچک چهار گوش یا چند ضلعی منظم ، محل گرم فضای سرپوشیده را خنک می نمایند * از دیگر سازه های تماشائی ، چرخ های آسیاب آبی است که در بال راست مجتمع بچشم میخورد . * آبشار صخره و سنگ در بال چپ مجتمع ، همراه با فواره های بلند صدای ترنم آب را در فضائی دلپذیر به نمایش می گذارد. * فانوس دریائی و سطل وارونه در مرکز ثقل مجتمع نمادی از اقلیم بومی استان هرمزگان است ، که صدای خروش دریا و هدایت کشتی ها را بیاد می آورد.* آلاچیق جزیره نیز که گرداگرد آن را آب نما ها و فواره ها احاطه کرده ه اند ، برای اقامتی دلپذیر طراحی شده است .

  معرفی آلاچیق ها

  چیدمان فضای داخلی هر آلاچیق ، علاوه بر نصب تهویه مطبوع ، آلارم ویژه احضار سرمیزبان ، تبلت های سیار ، اخذ سفارش بدون حضور در پای صندوق پرداخت ، نشیمن آن به سبک و سیاق سفره خانه ها ، با قالیچه های خوش بافت و مخده ها و کوسن هایی در زوایا مفروش و تزئین گردیده است.  

  معرفی بادگیرها

  مجموعه ی تفریحی و توریستی بادگیران، تعداد ۱۸ بادگیر وجود دارد، که از این تعداد ۱۴ عدد از آنها آماده ی میزبانی از میهمانان گرامی میباشد. بادگیرها علاوه بر جذابیتهای بیرونی، از داخل نیز حس نوستالژی را به میهمانان منتقل و لذت استفاده از امکانات مجموعه ی تفریحی و توریستی بادگیران را دوچندان میکند.  

  معرفی رستوران آبشار

  یکی دیگر از قابلیت های مجموعه گردشگری بادگیران، سالن بزرگ رستوران آبشار است که فضای داخلی آن از چیدمان و معماری کلاسیک بهره گرفته و ظرفیت پذیرایی صد و پنجاه  نفر را داراست، این رستوران زیبای چند منظوره، علاوه بر سرو منوی ناهار و شام، برای برگذاری جشن های خانوادگی و همایش ها نیز طراحی شده است.  

  معرفی کافی شاپ

  کافی شاپ مجموعه گردشگری بادگیران با ظرفیت پذیرایی ۲۵۰ نفر ، در محیطی دلباز، که در زاویه مناسبی از آن، جایگاه ویژه ای برای اجرای موسیقی زنده طراحی گردیده است تا میهمانان گرامی مجموعه در فضایی از نور و رنگ و موسیقی، با انواع نوشیدنی ها ی سرد و گرم پذیرایی شده و اوقات فراغتشان را خاطره انگیز می نمایند.  

  معرفی منطقه صخره

  سنگ و صخره و کوه که با آبشاری دلپذیر همنوا شود، یکی از جذاب ترین عناصر طبیعت را بوجود می آورد .طراح خوش ذوق ما ،در ضلع غربی مجتمع سعی کرده با استفاده از سنگ های لاشه ای و ورقه ای ترکیب مناسبی را ایجاد نماید که از لحاظ بصری و صدای دلنشین آب ، حس خوب و خوشایندی را به تماشاگران هدیه نماید.    

  معرفی منطقه چرخ چاه (چرخاب)

  چاه های دستی قدمت زیادی دارند، قدیمی ترین چاه آبی که تاکنون بجای مانده در دره سند واقع شده که ساختمان آن مربوط به ۶۰۰۰ سال پیش است. با استفاده از چاه های دستی می توان مقادیر قابل توجهی آب را از لایه آبدار سطحی برداشت نمود. این گونه چاه ها بیشتر در مناطقی که رسوبات آبرفتی وجود دارد، برای مصارف شخصی و خانگی حفر می شوند.

  معرفی منطقه فانوس

  سازه فانوس در ضلع شمالی و مرکز ثقل مجتمع در کنار سطل وارونه و ریزش ناگهانی حجم بزرگی از آب، به عنوان یکی از جاذبه های سمبلیک محسوب میشود.      

  ماموریت و اهداف

  یکی از مهمترین و اساسی ترین پایه های صنعت گردشگری در هر کشوری , موضوع تامین غذای گردشگران و مهمانان داخلی و خارجی است, آنهم در فضایی آرام ,امن,مفرح و با نشاط. امروزه اداره و راهبری یک رستوران نمونه و موفق از مولفه های بی شماری باید پیروی کند تا بتواند در این حرفه ی پر تنش به حیات خود ادمه دهد. حفظ کیفیت محصولات غذایی از مبدا تا مصرف به رعایت موارد مختلفی وابستــــه اســـــت. نظیر: فرآوری و عمل آوری محصولات غذایی، رعایت استاندارد های بهداشتی و ایمنی ، شناخت ذائقه عمومی در ترکیب چاشنی ها، بکارگیری پرسنل کارآمد و متجر در رشته ی آشپزی، ایجاد فضای رقابتی در بازار کار و استفاده از دانش اقتصاد کاربردی (مدیریت خرید کالا و خدمــــات) نوآوری در ارائه سرویس و خدمات پذیرایی. اگر بخواهیم توفیق در این صنعت را ملموس تر بیان کنیم , باید تناسبی را در نظر بگیریم که یک سویش پروسه ی تولید و سوی دیگرش کیفیت سرویس دهی و خدمات پذیرایی است. بنابراین برای رسیدن به این توفیق و فتح قله های موفقیت در صنعت رستوران داری , مطالعــه , تحقیق و تفحص یکی از بنیادی ترین تصمیماتی است که می بایست توسط کارآفرین گرفته شود , زیرا این صنعت بدلیل طبیعت انسان محور خود , مجبور به استفاده از بهترین ابزار , انسان ماهر و تکنولوژی پیشرفته می باشد. سرفصل اهداف و مرام نامه مدیریت مجتمع پذیرایی و گردشگری بادگیران بر مبانی و اصول زیر طراحی و برنامه ریزی شده ،که امید است با همدلی و حمایت همه جانبه کارآفرینان و مشارکت مدیران و کارکنان به منصه ظهور و بروز برسد. انشـاء الله ۱ – رعایت صد در صد اصول مهمان نوازی و مشتری مداری ۲ – برخورداری از کارکنان ورزیده و کار آمد ۳ – آموزش منابع انسانی در سطوح مختلف و ارتقاء مهارت های شغلی و اخلاق حرفه ای ۴ – کیفیت بالای پذیرایی ۵ – با لا بردن شهرت و اعتبار مجتمع
   

  برچسب 

  بزرگترین مجتمع پذیرایی,گردشگری کشور ایران,بادگیران,بادگیران بندرعباس,بادگیران هرمزگان,زیباترین رستوران ایران،قشنگترین رستوران ایران,بهترین رستوران بندرعباس,بزرگترین رستوران,رستوران بزرگ بندرعباس,

 • Leave a Review

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CONTACT US

درحال ارسال
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مطعلق به بندریها می باشد
 

وارد شوید

یا    

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account